نامه به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

نامه به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

به نام خدا

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

بررسی اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون، امروز آزمون مهم مجلس شورای اسلامی در برابر ملتی است که جلب دوباره اعتمادش را در تصمیم نهایی نمایندگان منتخبش می‌طلبد.

متاسفانه در سال‌های اخیر اعتماد عمومی به مدیران و مسئولان کشوری لطمات بسیاری دیده و تصمیم روزهای آینده نمایندگان مجلس اولین پاسخ صریح قانون گذاران مجلس جدید در برابر این پرسش مردم است که:

“آیا همه در برابر قانون برابرند؟”

حضرت امیر(ع) سرلوحه شیوه‌ای از مملکت‌داری هستند که در آن مدیران و مسئولان، آلودگی به مسائل مالی و اقتصادی و دنیاطلبی نداشته باشند.

نمی توان در کشوری که مردم را به قناعت اقتصادی و تلاش برای جهش تولید فرا می‌خوانیم، نمایندگانی را برای تصویب قوانین در راس امور داشته باشیم که چشم در چشم مردم بگویند:

“شاید من شیشه کثیف باشم، اما دستمال شما هم تمیز نیست.”

سکوت مجلس و گذشتن از پرونده مشهود فساد شبکه‌ای و زنجیره‌ای در روزهایی که بیش از گذشته نیاز به همدلی ملی داریم، هزینه بسیاری را در آینده برای کشور در برخواهد داشت.

سازمان مردم نهاد “جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه‌کنی فقر و فساد” از نمایندگان پاکدست و شریفی که دستمال در دست‌شان پاک و زدوده از هر فساد و لکه‌های نابخشودنی دست‌درازی به بیت‌المال است، انتظار دارد در ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم نشان دهند دوران باج گیری و گروکشی‌های سیاسی پایان یافته و شیشه‌های کثیف نمی توانند با دادن نشانی انحرافی دستمال‌های کثیف، خود را مصون از اعمال قانون بدانند.

قانون اساسی جمهوری اسلامی و ضوابط داخلی مجلس شورای اسلامی، این حق را به شما نمایندگان مجلس داده است تا اگر نماینده‌ای دارای فساد بود و به هر دلیلی از چشمان هرکدام از نهادهای نظارتی دور ماند، در صحن مجلس و با استفاده از ابزار رد اعتبارنامه، مانع از آن شوید که به جامعه این پیغام مخابره شود که:

“قانون فقط برعلیه ضعفا و فقرا اعمال می‌شود.”

نمی توانیم دم از مبارزه با فساد و تلاش برای ریشه‌کنی فقر بزنیم، اما با اغماض از کنار اسناد فساد و تخلفات گسترده مالی و سیاسی افرادی بگذریم که به عنوان مثال سالیان سال از مدرک تحصیلی تا داشتن شناسنامه دوم، به نهادهای نظارتی خلاف واقع اظهار کرده و با طیب خاطر اقدام به اعمال نفوذ در قراردادهای دولتی و اعمال نفوذ برای حضور لیست بلندبالایی از اقوام و نزدیکان خود در سمت‌های مدیریتی حساس کشور نموده و طبق کیفرخواست قوه قضائیه نقش پررنگی در پرونده دلاویز، بانک سرمایه، فساد قیر و موارد متعدد دیگر داشته و با فرافکنی در برابر تمامی اسناد نه تنها حاضر به پاسخگویی نیست حتی با گروکشی سیاسی سایر نمایندگان مجلس را به افشای فساد آنها تهدید کند.

متاسفانه لابی‌های اخیر افراد ذی نفوذ و ذینفع برای اثرگذاری بر آرای نمایندگان مجلس، این سوال را در اذهان ایجاد می‌کند که مگر می توان برای ماندگاری فساد لابی کرد؟

در این مقطع تاریخی باید نشان داد که هم شیشه کثیف و هم دستمال کثیف نباید در برابر قانون و ایستادگی شما نمایندگان مجلس، احساس امنیت داشته باشند.

امید است نمایندگان مجلس یازدهم در نخستین آزمون شان نشان دهند دستان‌شان آن چنان پاک است که می‌توانند هر آلودگی را با رای قاطع خود، پاک کنند.

جمعیت پایش شفاف‌سازی و ریشه‌کنی فقر و فساد

 

 

فایل pdf متن نامه را از لینک زیر می‌توانید دانلود کنید.

نامه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی-۱۳ تیر

دیدگاهتان را بنویسید